Pakistanlı vəkillər Azərbaycan təcrübəsini öyrənir
Pakistan İslam Respublikası Ali Məhkəməsinin vəkili, "Jawad Zafar və Partnyorları" şirkətinin idarəedici partnyoru Muhammad Jawad Zafar, Pakistan Yüksək Məhkəməsinin vəkili Muhammad Talha Mushtaq, vəkillər - Shakhrukh Malhi və Rahim Zafardan ibarət nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdə olmuşdur.
Yanvarın 6-da nümayəndə heyəti Bakı şəhəri 38 saylı Vəkil Bürosunda olmuşdur. Büroda fəaliyyət göstərən vəkillər və hüquqi xidmətlər barədə qonaqlara ətraflı məlumat verilmişdir. Səfər çərçivəsində qonaqlar Azərbaycanın turizm infrastrukturu ilə yaxından tanış olmaq məqsədilə İsmayıllı və Şamaxı rayonuna səfər etmişlər.
Pakistanlı vəkillər yanvarın 9-da "Yusif Allahverdiyev və Partnyorları" Vəkil Bürosunda olmuşlar. Görüş zamanı Azərbaycan və Pakistanın hüquq sistemi və vəkillik fəaliyyəti ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Yanvarın 10-da isə nümayəndə heyəti Bakı Kommersiya Məhkəməsində olmuş və sədr İlham Əhmədovla görüşmüşlər. İ.Əhmədov nümayəndə heyətini məhkəmənin inzibati binası, o cümlədən məhkəmənin arxivi, dəftərxanası və iclas zalları ilə tanış etmişdir. Həmçinin nümayəndə heyəti məhkəmə iclasında izləyici kimi iştirak edərək kommersiya mübahisəsinə baxılma qaydasını müşahidə etmişlər.
Daha sonra Pakistanlı vəkillər Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətində olmuşlar. Vəkillər Kollegiyasının sədr müavini Aydın Axundov Azərbaycanda vəkillik fəaliyyəti, son dövrdə ölkəmizdə vəkillik institutunun inkişafı və nüfuzunun artırılması istiqamətində görülən işlərdən danışmışdır. Qeyd olunmuşdur ki, Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası beynəlxalq əməkdaşlığa böyük önəm verir.
Qonaqlar Azərbaycanda vəkillik sahəsində görülən işləri yüksək qiymətləndirmiş və səmimi görüşə görə Vəkillər Kollegiyasının rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını ifadə etmişlər.

Pakistani lawyers explore the experience of Azerbaijan
The delegation consisting of the lawyer of the Supreme Court of the Islamic Republic of Pakistan, the Managing Partner of "Jawad Zafar and Partners" law firm Muhammad Jawad Zafar, the lawyer of the High Court of the Islamic Republic of Pakistan Muhammad Talha Mushtaq, and associates of "Jawad Zafar and Partners" law firm Shakhrukh Malhi and Rahim Zafar visited our country.
On January 6, the delegation visited Law Office No. 38. The guests were given detailed information about lawyers and legal services operating in the Office. Within the framework of the visit, the guests visited Ismayilli and Shamakhi regions to familiarize themselves with the tourism infrastructure of Azerbaijan.
Pakistani lawyers also had a visit to the "Yusif Allahverdiyev and Partners" Law Office on January 9. During the meeting, views were exchanged on Azerbaijan and Pakistan's legal system and legal practice.
On January 10, the delegation visited Baku Commercial Court and met with Chairman Ilham Ahmadov. Mr. Ahmadov introduced the delegation to the court's administrative building, including the court's archive, office, and counts' rooms. Furthermore, the delegation participated in the court session as an observer and observed the procedure for considering a commercial dispute.
Subsequently, Pakistani lawyers were in the Presidium of the Azerbaijani Bar Association. Aydın Akhundov, the Deputy Chairman of the ABA, provided information about the activities of lawyers in Azerbaijan and the work done in recent years in the direction of the development and increasing the reputation of the legal institute in our country. It was noted that the Azerbaijani Bar Association attaches great importance to international cooperation.
The guests highly appreciated the work done in the field of advocacy in Azerbaijan and expressed their gratitude to the Management of the ABA for the sincere meeting.