"Azərbaycan Vəkili" Jurnalının 15-ci sayı çıxmışdır
Bu günlərdə “Azərbaycan Vəkili” jurnalının 15-ci sayı işıq üzü görmüşdür. Nəşrin bu sayında oxucular maraqlı müəllif yazıları ilə tanış ediləcəklər ki, bura əməkdar hüquqşünas Müzəffər Ağazadənin CM-in 264-cü maddəsi ilə bağlı mübahisəli məsələlərə dair, vəkilliyə namizəd İntiqam Hacıyevin vəkillik fəaliyyətinin ixtisaslaşdırılması, vəkilliyə namizəd Anar Əsədovun hasilatın pay bölgüsü haqqında saziş, hüquqşünas Aygün Məmmədovanın publik hüquqi şəxs və s. bu kimi məsələlərə həsr olunmuş yazıları daxildir.
Eyni zamanda qeyd olunmalıdır ki, jurnalın bu sayında yerli və beynəlxalq hüquq xəbərləri mövzusuna xüsusi yer verilərək oxuculara faydalı məlumatlar təqdim edilmişdir.
Məlumat üçün bildirək ki, “Azərbaycan Vəkili” jurnalına istənilən hüquqşünas hüququn aktual məsələlərinə həsr olunmuş yazılar, məqalələr verməyə dəvət olunurlar. Bunun üçün məqalə göndərmək istəyən şəxslər office@barassociation.az ünvanına öz yazılarını göndərə bilərlər. Yazılar tarix baxımından daxil olma ardıcıllığına görə jurnalda işıq üzü görəcəkdir.
Qeyd olunmalıdır ki, Jurnal Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının təşkilatçılığı və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin "Cənubi Qafqazda Avropa standartlarına hüquqi yaxınlaşma" regional proqramının maliyyə dəstəyi ilə işıq üzü görmüş, Vəkillər Kollegiyasının üzvləri, həmçinin digər hüquqşünaslar arasında pulsuz paylanılmaq üçün nəzərdə tutulmuşdur.
Qeyd: Jurnalın bu sayı yaxın günlər ərzində elektron bazaya yerləşdiriləcək və bu linkə daxil olaraq yüklənilə bilinəcəkdir.

The 15th edition of the magazine "Azerbaijan Vakili" (Azerbaijani Lawyer) has been published
The 15th edition of the magazine "Azerbaijan Vakili" (Azerbaijani Lawyer) has recently been published. In this edition of the publication readers will get acquainted with the author's articles, such as article of lawyer Muzaffar Aghazadeh which is related to controversial issues and recommendations on article 264 of the Criminal Code, candidate to lawyer Intigam Hajiyev's opinions on legal profession, candidate to lawyer Anar Asadov’s opinions on an agreement on the distribution of the production, lawyer Aygun Mammadova's articles on public legal entities and other similar legal matters.
At the same time it should be noted that in this publication of the magazine there are also new articles providing readers with useful information, regarding local and international law.
Please be informed that any lawyer is invited to submit articles devoted to the actual issues of law. Anyone who wants to send an article may submit their articles to office@barassociation.az. The articles will be published in the magazine for the sequence of accession in terms of chronology.
It should be noted that the magazine was published with the organization of the Bar Association of the Republic of Azerbaijan and the financial support of the German International Cooperation Society's Legal Framework for the South Caucasus Regional Program, and was distributed free of charge among members of the Bar Association and other lawyers.
Note: This publication of magazine will be posted in the electronic database in the nearest future and readers will be able to download it through this link.