CCBE-NİN RƏHBƏRLİYİ VƏKİLLƏR KOLLEGİYASINI ZİYARƏT ETMİŞDİR
Bu gün Avropa Vəkillər Kollegiyaları Assosiasiyasının – CCBE-nin sədr müavini Ranko Poliçariç Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətini ziyarət etmişdir. Qonaq Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov və müavinləri Aydın Axundov və Pərviz Ələkbərov tərəfindən qarşılanmışdır.
Qonağa Azərbaycan vəkillərinin etik davranış qaydaları haqqında əsasnamənin hazırlanması zamanı CCBE-nin Avropa vəkillərinin etik davranış kodeksinin əsasnaməyə inkorporasiya edilməsi barədə məlumat verilmiş, gələcəkdə ölkəmizin CCBE-yə üzvlük perspektivləri müzakirə olunmuş, digər mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Eyni zamanda qonağa son dövrlər Kollegiya tərəfindən vəkillik sahəsində görülmüş işlər barəsində ətraflı məlumat verilmişdir.

MR RANKO PELICARIC, VICE-PRESIDENT OF CCBE LEADERSHIP HAS VISITED THE AZERBAIJANI BAR ASSOCIATION
Today, Mr Ranko Pelicaric, Deputy Chairman of Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE) has visited the Board of the Bar Association. The guest was welcomed by Mr Anar Baghirov, Chairman of the Azerbaijani Bar Association and by the deputy chairmen Mr Aydın Akhundov and Mr Parviz Alakbarov.
During the meeting, the guest was informed about the incorporation of the regulation on rules of conduct for Azerbaijani lawyers based upon the Code of conduct for European lawyers, as well as the prospects of our country's membership in the CCB in future was discussed. Exchange of views on other topics was also done during the meeting.
At the same time, the guest was informed about the work recently done in the area of lawyer profession by the Bar Association.