AVROPA ŞURASININ RƏSMİSİ VƏKİLLƏR KOLLEGİYASINDA OLMUŞDUR
Bu gün Avropa Şurasının Siyasi məsələlər direktoratlığının rəhbəri Aleksandr Qesselin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasını ziyarət etmişdir. Səfərin məqsədi Azərbaycanın Avropa Şurasına üzvlük öhdəliklərinin icrası vəziyyəti ilə bağlı növbəti monitorinq hesabatını hazırlamaqdan ibarətdir.
Kollegiyanın sədri Anar Bağırov Strasburqdan gəlmiş nümayəndə heyətini salamlayaraq, ölkəmizdə vəkilliyinin müstəqilliyinin daha da gücləndirilməsi, vəkillərin peşə hazırlığının artırılması, vəkillərin tədrisi məsələləri üzrə Avropa Şurası ilə səmərəli əməkdaşlıq və onun nəticələri, ölkəmizdə Avropa Şurasının HELP proqramının təşviqi barədə ətraflı məlumat vermişdir. Daha sonra qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Ziyarət çərçivəsində qonaqlar Vəkillər Kollegiyasının inzibati binası ilə tanış edilmişlər.
Görüşdə Azərbaycan Respublikasının Avropa Şurasındakı Daimi Missiyasının rəhbəri Fəxrəddin İsmayılov, Avropa Şurasının Bakı Ofisinin rəhbəri Zoltan Hernyes də iştirak etmişlər.

REPRESENTATIVE OF THE COUNCIL OF EUROPE HAS VISITED AZERBAIJANI BAR ASSOCIATION
Today delegation headed by Mr. Alexandre Guessel, Director of Political Affairs of Secretariat of the Council of Europe has visited Azerbaijani Bar Association. The main purpose of the visit is to prepare the next report on the state of implementation of the commitments entered into by Azerbaijan before the Council of Europe.
After greeting the delegation Mr. Anar Baghirov, Chairman of Azerbaijani Bar Association delivered a brief speech on ongoing works about strengthening the independence of the legal profession, raising the capacity of training with regard to lawyers, cooperation with the Council of Europe on training issues, as well as the promotion of the CoE HELP program among Azerbaijani legal community. After the issues that raise mutual interest had been discussed.
The guests had also chance to be introduced the administrative building of the Association.
Mr. Faxraddin Ismayilov, Head of the Permanent Mission of the Republic of Azerbaijan to the Council of Europe and Mr. Zoltan Herneys, Head of Council of Europe’s  Office in Baku were also among the guests.