VƏKİLLƏR KOLLEGİYASININ RƏHBƏRLİYİ POLŞADA BEYNƏLXALQ KONFRANSDA İŞTİRAK ETMİŞDİR
İyulun 4-7-də Polşanın Qdansk şəhərində Vəkillərin Avropa Assosiasiyasının və Qdansk Regional Vəkillər Kollegiyasınn təşkilatçılığı ilə “Fərdi məlumatların mühafizəsi: nəzəriyyə və təcrübə” başlığı altında beynəlxalq konfrans keçirilmişdir.
Konfransın məqsədini eyni zamanda Şərqi, Mərkəzi Avropa və digər ölkələrın vəkilləri arasında əməkdaşlıq münasibətlərinin qurulması və bu münasibətlərin inkişaf etdirilməsi təşkil edir.
Tədbirdə Vəkillərin Avropa Assosiasiyasının prezidenti Maria Slazak, Kalininqrad Vəkillər Kollegiyasının sədr müavini Aleksey Sozvaryev, Özbəkistan Vəkillər Kollegiyasının sədr müavini Şuxrat Sadıxov, Qazaxıstan Vəkillər Kollegiyasından Segey Sizintsev, Belarus Vəkillər Kollegiyasının sədri Viktor Çayçits və digər ölkələrin vəkillər assosiasiyalarının rəsmi şəxsləri iştirak etmişlər.
Konfrans ərzində Rusiya, Gürcüstan, Ukrayna, Moldova, Polşa, İspaniya, Belarus, Qazaxıstan, Özbəkistanda fərdi məlumatların mühafizəsinin qanunvericilik rejimləri barədə ətraflı təqdimatlar dinlənilmişdir.
Qeyd olunmalıdır ki, ölkəmiz tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Vəkillərin Kollegiyasının sədri Anar Bağırov və sədr müavini Pərviz Ələkbərov tərəfindən təmsil olunmuşdur. Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov “Azərbaycanda fərdi məlumatların mühafizəsinin qanunvericilik təminatları” mövzusunda təqdimatla çıxış etmişdir.

MANAGEMENT OF AZERBAIJANI BAR ASSOCIATION HAS PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL CONFERENCE IN POLAND
08 July 2019    2712 share share
An international conference titled "Protection of Personal Data: Theory and Practice" was held in Gdansk, Poland, in July 4-7, organized by the European Association of Lawyers and the Gdansk Regional Bar of Attorneys-at-law.
The purpose of the conference is to establish and develop cooperation among lawyers from the Eastern, Central European and other countries.
The event was attended by Ms. Maria Slazak, the President of the European Association of Lawyers (AEL-EAL), Alexei Sozvariev Deputy Dean of the Bar Association of the Kaliningrad region, Shukhrat Sadikhov First Deputy Chairman of the Republican Collegium of Advocates, Sergey Sizintsev from the Republican Collegium of Advocates of Kazakhstan, Victor Chaichic Chairman of Belarus Bar Association, and other members of the lawyers' associations.
During the conference, detailed presentations were made on legislative regimes of personal data protection in Russia, Georgia, Ukraine, Moldova, Poland, Spain, Belarus, Kazakhstan, and Uzbekistan.
It should be noted that our country was represented at the event by Mr. Anar Baghirov, Chairman of the Azerbaijani Bar Association, and Mr. Parviz Alakbarov, Deputy Chairman of the Association. Mr. Baghirov made a presentation on the topic of "Legislative guarantees of personal data protection in Azerbaijan".