Pakistanlı Vəkillərdən ölkəmizə dəstək
Bu günlərdə Pakistanın Pəncab Vəkillər Kollegiyasının beynəlxalq əlaqəlar üzrə ofisinin rəhbəri vəkil Sahil Səcidin rəhbərliyi ilə Pakistan Vəkillər Şurasının, Pakistan Ali Məhkəmə Vəkillər Kollegiyasının, İslamabad Yüksək Məhkəmə Vəkillər Kollegiyasının, Lahor Yüksək Məhkəmə Vəkillər Kollegiyasının nümayəndələri Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı Səfirliyində ölkəmizin Pakistandakı səfiri səfir Əli Əlizadə ilə görüşmüşlər.
Görüşdə iştirak etmiş vəkillər kollegiyalarının nümayəndələrinə sentyabr ayının 27-də Ermənistan Respublikasının silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan Respublikasının mülki əhalisinə qarşı törədilən cinayətlər barədə ətraflı məlumat verilmiş, Ermənistanın mülki insanları qətlə yetirməsi, törətdikləri müharibə cinayətləri və vəhşilikləri pakistanlı vəkillər tərəfindən pislənmişdir. Həmçinin görüşdə pakistanlı vəkillər Qarabağda ölkəmiz tərəfdən döyüşdə iştirak etməyə hazır olduqlarını ifadə etmişlər.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı Səfiri cənab Əli Əlizadə nümayəndə heyətini Azərbaycana səfər etməyi və Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası ilə əməkdaşlıq barədə memorandum imzalamağı təklif etmişdir.
Qeyd olunmalıdır ki, Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası pakistanlı həmkarlarının bu təşəbbüsünü alqışlayır, onlara ölkəmizin haqq işində və bu çətin zamanda göstərdikləri dəstək və həmrəyliyə görə dərin minnətdarlığını bildirir. Eyni zamanda Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyası pakistanlı həmkarlarını tezliklə Bakıda görməkdən və əməkdaşlıq memorandumu imzalamaqdan məmnunluq duyacağını bildirir.

Support to our country from Pakistani lawyers
Representatives of the Bar Association of Pakistan, the Bar Association of the Supreme Court of Pakistan, the Islamabad High Court Bar Association, the Lahore High Bar Association, headed by Sahil Sajid, Head of the International Relations Department of the Pakistan Punjab Bar Association met with our country’s ambassador to Pakistan, ambassador Ali Alizadeh at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Pakistan.
Representatives of the bar associations were informed in detail about the crimes committed by the Armenian armed forces against the civilian population of the Republic of Azerbaijan on September 27. Pakistani lawyers condemned the killing of civilians, war crimes and atrocities which were committed by Armenia. At the meeting Pakistani lawyers have also expressed their readiness to take part in the war on our side in Karabakh.
During the meeting, the Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Pakistan Ali Alizadeh invited the delegation to visit Azerbaijan and sign a memorandum of cooperation with the Azerbaijani Bar Association.
It should be noted that the Azerbaijani Bar Association welcomes this initiative of its Pakistani colleagues and expresses its deep gratitude to them for their support and solidarity in the true cause of our country and in this difficult time. At the same time, the Azerbaijani Bar Association expresses its pleasure to see their Pakistani colleagues in Baku soon and to sign a memorandum of cooperation.