Hong Kong Hüquq Cəmiyyəti və Vəkillər Kollegiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Prezidentlərin Dəyirmi Masasında iştirak
14 yanvar 2021    1565 share share
12 yanvar 2021-ci il tarixində Hong Kong Hüquq Cəmiyyəti və Hong Kong Vəkillər Kollegiyasının birgə təşkilatçılığı ilə “Koronavirus pandemiyası zamanı vəkillik üçün çətinliklər və imkanlar” mövzusunda Prezidentlərin Dəyirmi Masası baş tutmuşdur. Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasının sədri cənab Anar Bağırov da Prezidentlərin Dəyirmi Masasında iştirak etmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Hong Kong Hüquq Cəmiyyətinin prezidenti xanım Melissa Pang tədbir iştirakçılarını salamlamış, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulamışdır.  Daha sonra məruzəçilər mövzu ətrafında öz çıxışlarını etmişdir. Tədbirdə məruzəçi qismində Cənab Zhengfu ZHU - Bütün Çin Hüquqşünaslar Birliyinin vitse-prezidenti,  Dr. Jacoba Brasch QC-Avstraliya Hüquq Şurasının prezidenti, cənab Jorge Martı Moreno-Union Internationale des Avocats, Xanım Patricia Lee Refo- Amerika Vəkillər Kollegiyasının prezidenti, İngiltərə və Uels Vəkillər Kollegiyasının Prezidenti cənab David Green, LAWASIA prezidenti cənab Chunghwan Choi, Avropa Hüquqşünaslar Birliyinin prezidenti xanım Maria MariaLŚZAK.

Participation in the Round Table of Presidents, jointly organized by the Hong Kong Law Society and Bar Association
14 January 2021    1566 share share
On January 12, 2021, the Hong Kong Law Society and the Hong Kong Bar Association jointly organized the Presidents’ Roundtable on “Challenges and Opportunities for the legal profession in the midst of the Covid-19”.
Mr. Anar Bagirov, Chairman of the Board of the Azerbaijani Bar Association, also attended the Presidents’ Roundtable. The event started with welcoming remarks, Melissa Pang, President of the Hong Kong Law Society, greeted the participants and wished them success in their activities. Then the speakers made their speeches on the subject.
Speakers for the event were, Mr. Zhengfu ZHU - Vice President of the All-China Bar Association, Dr. Jacoba Brasch QC-President of the Australian Legal Council, Mr. Jorge Marty Moreno-Union Internationale des Avocats(UIA), Mrs. Patricia Lee Refo- President of the American Bar Association, Mr. David Green President of the Law Society of England and Wales, President of LAWASIA Mr. Chunghwan Choi, President of the European Association of Lawyers Mrs. Maria MariaLŚZAK.