Vəkillər Kollegiyasının qəhrəman vəkilləri
Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə sentyabrın 27-dən başlanan və 44 gün davam edən Vətən müharibəsinin nəticəsində işğal olunmuş torpaqlarımız düşmən tapdağından azad edilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının 9 üzvü xalqımıza bu şanlı qələbəni qazandıran rəşadətli və müzəffər ordumuzun tərkibində könüllü olaraq iştirak etmişlər.  Qeyd olunur ki, hərbi əməliyyatlarda olduqları müddətdə Vəkillər Kollegiyası Rəyasət Heyəti tərəfindən qəhrəman vəkillərimiz üzvlük haqqından azad edilmiş, ailələrinə hər ay maddi yardım göstərilmişdir.
Vəkillər Kollegiyası Rəyasət Heyəti tərəfindən ötən müddətdə də həmin vəkillərə xüsusi diqqət və qayğı göstərilməsi davam etmiş və onlar 27.01.2021-ci il tarixli iclasının qərarı ilə vətən müharibəsində iştirak edən vəkillər Bakı şəhəri 9 saylı Vəkil Bürosunun vəkili Kərimov Fərhad Azad oğlu, Bakı şəhəri 18 saylı Vəkil Bürosunun vəkili Məhərrəmov Elvin Zamin oğlu, Bakı şəhəri 19 saylı Vəkil Bürosunun vəkili Cabbarov Mirhəsən Miri oğlu, “Arbitrium” Vəkil Bürosunun vəkili Pənahov Pənah Səməd oğlu, "BM Morisson" Vəkil Bürosunun müdiri Cabbarlı Polad Arif oğlu, “Femida” Vəkil Bürosunun vəkili Əzimov Rauf Nəriman oğlu, Şirvan Regional Vəkil Bürosunun vəkili Babayev Bəxtiyar Rəhim oğlu, Ucar rayonunda fərdi qaydada fəaliyyət göstərən vəkil Məcidli Elşən Seyidəli oğlu və Gədəbəy rayonunda fərdi qaydada fəaliyyət göstərən vəkil Səmədzadə Xəyal Natiq oğlu “Azərbaycan vəkilliyinin 100 illiyi” yubiley döş nişanları ilə təltif olunması barədə qərar qəbul edilmişdir. Həmçinin onların müalicələri və reabilitasiyaları üçün müvafiq köməkliklər ediləcəkdir.
Qeyd olunanlarla bağlı bu gün ordudan tərxis olunmuş vəkillərlə karantin qaydalarına riayət edilməklə görüş keçirilmişdir. Görüşdə Kollegiyanın sədri Anar Bağırov Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə aparılan Vətən müharibəsində qazandığımız tarixi qələbədən danışmış, rəşadətli ordumuzun sıralarında göstərdikləri şücaətə görə vəkillərə təşəkkürünü bildirərək və onlarla fəxr etdiyi vurğulamış, Kollegiyanın hər zaman onların yanında olduğu qeyd etmişdir.
Həmçinin təltif olunan vəkillər müharibədə iştirak etdikləri dövrdə Kollegiya tərəfindən onların ailələrinə göstərilən maddi yardıma görə Vəkillər Kollegiyasına öz minnətdarlıqlarını bildirmişlər.

Heroic lawyers of the Bar Association
As a result of the 44-day Patriotic War, which began on September 27 under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief, Mr. Ilham Aliyev, our occupied lands have been liberated from the clutches of the enemy.
9 members of the Bar Association of the Republic of Azerbaijan voluntarily took part in our brave and victorious army, which brought this glorious victory to our people. It is noted that during their military operations, our heroic lawyers were released from membership fee by the Presidium of the Bar Association, and their families received monthly financial assistance.
The Presidium of the Bar Association has continued to pay special attention and care to these lawyers, and by the decision of their meeting dated 27.01.2021, lawyers who took part in war, Karimov Farhad Azad oglu, a lawyer of the Baku Law Office No. 9, Baku City Lawyer No. 18 Maharramov Elvin Zamin oglu, Jabbarov Mirhasan Miri oglu, lawyer of Baku Law Office No. 19, Panahov Panah Samad oglu, lawyer of Arbitrium Law Office, Jabbarli Polad Arif oglu, head of BM Morisson Law Office, lawyer of Femida Law Office Rauf Nariman oglu, lawyer of Shirvan Regional Law Office Babayev Bakhtiyar Rahim oglu, individual lawyer in Ujar region Majidli Elshan Seyidali oglu and individual lawyer in Gadabay region Samadzade Khayal Natig oglu were awarded with “100th anniversary of Azerbaijan advocacy” anniversary badges. Appropriate assistance will also be provided for their treatment and rehabilitation.
A meeting was held today with the discharged lawyers in accordance with the quarantine rules. At the meeting, Chairman of the Board Anar Bagirov spoke about the historic victory in the Great Patriotic War led by Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, thanked the lawyers for their bravery in the ranks of our brave army and underlined that he was proud of them.
The awarded lawyers also thanked the Bar for the financial assistance provided to their families by the Board during their participation in the war.