Vəkil köməkçiləri üçün ilk dəfə keçirilmiş təlimin sertifikatları təqdim olunmuşdur
Bu gün Vəkillər Kollegiyasının Hüquqi Yardım və Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə vəkil köməkçiləri üçün ilk dəfə 30.11.2020-04.12.2020 tarixində keçirilmiş təlimin iştirakçılarına sertifikatların təqdim olunması mərasimi keçirilmişdir.
Tədbirdə Mərkəzin direktoru Şahmar Məmmədov çıxış edərək təlimdə iştirak edən şəxslərin dairəsi, təlimin mövzusu və təlimçilər barədə məlumat vermişdir.
Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov çıxış edərək vəkil köməkçilərinin vəkillik fəaliyyətində rolundan, əhəmiyyətindən danışmış, ilk dəfə olaraq keçirilmiş bu təlimin vəkil köməkçilərinin təcrübi biliyə yiyələnməsində faydalı olacağını vurğulamışdır.
Tədbirin sonunda Anar Bağırov tərəfindən sertifikatlar təqdim edilmiş, vəkil köməkçilərinin fikir və təklifləri dinlənilmişdir.
Qeyd etmək lazımdır ki, vəkil köməkçiləri üçün təşkil edilən təlimlərdə təlimçi qismində vəkillər Gülşən Salmanova, Natəvan Rüstəmova, Sevinc Əliyeva, Xəyal Bəşirov, Ayxan Rüstəmzadə, Altay Mustafayev və Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin "Elektron məhkəmə" informasiya sistemi üzrə İşçi Qrupunun üzvü Xəyyam Bayramov iştirak etmişlər.
Tədbirdə Hüquqi Yardım və Tədris Mərkəzinin direktor müavini Gülşən Salmanova, təlimin koordinatoru Günay Sultanova iştirak etmişdir.

Certificates of the training for assistant lawyers organized for the first time were presented
Today, a ceremony of presenting certificates to the participants of the training for assistant lawyers, which was held for the first time on 30.11.2020-04.12.2020, was organized by the Legal Aid and Training Center of the Bar Association.
The director of the Center Shahmar Mammadov gave information about the participants of the training, the topic of the training and the trainers.
Chairman of the Bar Association Anar Baghirov spoke about the role and importance of assistant lawyers in advocacy and noted that this training, which was held for the first time, will be useful for assistant lawyers in gaining practical knowledge.
At the end of the event, Anar Baghirov presented certificates and listened to the opinions and suggestions of assistant lawyers.
It should be noted that lawyers Gulshan Salmanova, Natavan Rustamova, Sevinj Aliyeva, Khayal Bashirov, Aykhan Rustamzade, Altay Mustafayev, Khayyam Bayramov, and a member of the Working Group on "Electronic Court" Information System of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan participated as trainers in trainings organized for assistant lawyers.
The event was attended by Deputy Director of Legal Aid and Training Center Gulshan Salmanova, and coordinator of the training Gunay Sultanova.