CCBE & VK birgə vebinar: AİHM-in rolu və müraciətlərin qəbuledilənlik meyarları - nəzəriyyəsi və təcrübə
17 iyun 2021    1872 share share
Avropa Vəkillər Kollegiyaları və Hüquq Cəmiyyətləri Şurasının (CCBE) və Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 29.06.2021-ci il tarixdə, saat 10:00-13:00 aralığında "Avropa İnsan Haqları Məhkəməsinin (AİHM) rolu və müraciətlərin qəbuledilənlik meyarlar - nəzəriyyə və təcrübə" başlığı altında vebinar keçiriləcəkdir.
Tədbirin açılışı Vəkillər Kollegiyasının sədri Anar Bağırov və CCBE-nin prezidenti xanım Marqaret von Qalen tərəfindən birgə şəkildə ediləcəkdir.
Əlavə olaraq, CCBE-in PECO komitəsinin rəhbəri Roman Završek “İnsan hüquqlarının qorunmasında AİHM-in rolu, subsidiarlıq prinsipi, AİHM-in strukturu və prosedur”, o cümlədən CCBE-in İnsan Hüquqları Komitəsinin sədri Stefan von Raumer isə “AİHM müraciətlərinin qəbuledilənlik meyarları və rəsmi tələbləri” mövzularında təqdimatla çıxış edəcəklər.
Tədbirin sonunda sual-cavab sessiyası təşkil ediləcək və Vebinar Vəkillər Kollegiyası sədrinin müşaviri Fərhad Nəcəfov tərəfindən moderasiya olunacaqdır.
Tədbirin əsas hissəsi İngilis dilində olduğundan sinxron tərcümə təmin ediləcəkdir.
Vebinar Zoom platforması üzərindən keçiriləcək və Vəkillər Kollegiyasının rəsmi Facebook və Youtube səhifələrində birbaşa yayımlanacaqdır.
Tədbir ictimaiyyətə açıq olacaq. İştirak etmək istəyən şəxslər aşağıda tədbirin gündəliyi və qoşulmaq üçün Zoom hesabı ilə tanış ola bilərlər.

CCBE & ABA joint webinar: The role of the ECtHR and the admissibility criteria of the application - theory & practice
17 June 2021    1873 share share
The Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE) and the Azerbaijani Bar Association (ABA) are jointly organizing a webinar entitled “The role of the European Court of Human Rights (ECtHR) and the admissibility criteria of the application - theory, and practice” on 29.06.2021, from 10:00 to 13:00.
The Chairman of the ABA Anar Baghirov and the CCBE President Margaret von Galen will make the opening remarks of the event.
In addition, Roman Završek, Chairman of the PECO Committee of the CCBE and Stefan von Raumer, Chair of the Human Rights Committee of the CCBE will speak about “the role of the ECtHR for the protection of human rights, the principle of subsidiarity, the structure of the ECtHR, and the procedure before the ECtHR” and “the admissibility criteria and formal requirements for an application to the ECtHR” respectively.
At the end a Q&A session will be held and the webinar will be moderated by Farhad Najafov, Advisor to the Chairman of the ABA.
Simultaneous interpretation in English and Azerbaijani will be provided.
The webinar will be held on the Zoom platform and live streamed to Facebook as well as shared on YouTube.
The event is open to the public. Those wishing to participate can see the Zoom account and the event program below.