Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Beynəlxalq Humanitar Hüquq üzrə Milli Müsabiqə keçirilib
02 iyul 2021    1255 share share
Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsi tərəfindən 29-30 iyun 2021-ci il tarixlərində ADA Universitetində Beynəlxalq Humanitar Hüquq üzrə Milli Müsabiqə keçirilmişdir. Müsabiqədə ADA Universiteti, Gömrük Komitəsinin Akademiyası,  Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Bakı Dövlət Universiteti, Daxili İşlər Nazirliyinin Polis Akademiyasından olan tələbələr iştirak edib.
Müsabiqədə 1-ci yerə Polis Akademiyasının, 2-ci yerə Bakı Dövlət Universitetinin, 3-cü yerə isə ADA Universitin komandaları layiq görülmüşdür. Bütün qalibləri səmimi qəlbdən təbrik edir, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzu edirik.
Qeyd etmək istərdik ki, yarışda hakim qismində Vəkillər Kollegiyası Rəyasət Heyətinin sədri Anar Bağırov və Rəyasət Heyətinin üzvü Turqay Hüseynov da iştirak etmişlər.

The National Competition on International Humanitarian Law was organized by the International Committee of the Red Cross
02 July 2021    1256 share share
One of these competitions took place on 29-30 June 2021. The ICRC organized a National Moot Court Competition on International Humanitarian Law at ADA University. Students from Academy of the Azerbaijan State Customs Committee, ADA University, Academy of Public Administration under the President of Azerbaijan, Baku State Universty and Police Academy of the Ministry of Internal Affairs took part in the competition.
The teams of the Police Academy of the Ministry of International Affairs, Baku State University and the ADA University was honored with 1st, 2nd and 3rd place respectively. We sincerely congratulate the winners and wish them all the best in their future endeavors.
We would like to note that Anar Bagirov, Chairman of the Azerbaijani Bar Association, and Turgay Huseynov, a member of the Board, also participated in the competition as judges.