26 sentyabr 2022    1039 share share
26.09.2022-ci il tarixində Vəkillər Kollegiyasının Rəyasət Heyətinin növbəti iclası keçirilmişdir. İclası giriş sözü ilə açan Kollegiyanın sədri Anar Bağırov iclas iştirakçılarına Kollegiyanın cari fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir.
Sonra vəkilliyə qəbulla bağlı ixtisas imtahanlarını və Ədliyyə Akademiyasında icbari təlimi uğurla başa vurmuş vəkilliyə namizədin andiçmə mərasimi keçirilmişdir.
Daha sonra iclas gündəliyinə uyğun olaraq vəkillərin başqa vəkil qurumuna keçmək, müəyyən müddətə üzvlük haqqından azad olunma və sairə məsələlərə baxılmış, müsbət qərarlar verilmişdir.
Bundan başqa, iclas çərçivəsində bir sıra intizam məsələlərinə baxılaraq müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.

A meeting of the Presidium of the ABA was held
The next meeting of the Presidium of the Azerbaijani Bar Association (ABA) was held on 26.09.2022. Opening the meeting with an introductory speech, the Chairman of the ABA, Anar Baghirov, informed the meeting participants about the current activities of the ABA.
Subsequently, the swearing-in ceremony of the lawyer candidate was held, who successfully completed the qualification exams for admission to the bar and the mandatory training at the Academy of Justice.
Moreover, per the agenda of the meeting, the transfer of lawyers to another legal organisation, exemption from the membership fee for a certain period, and other issues were discussed, and favourable decisions were made.
In addition, several disciplinary issues were considered, and appropriate decisions were made during the assembly.