Vəkillər üçün növbəti icbari təlim keçirilmişdir
Vəkillər Kollegiyası ilə Ədliyyə Akademiyasının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində 30 sentyabr 2022-ci il tarixində Vəkillər Kollegiyasının üzvləri üçün onlayn qaydada növbəti icbari təlim keçirilmişdir.
“Vəkillərin “Elektron məhkəmə” informasiya sistemindən səmərəli istifadəsi” mövzusu üzrə təşkil edilmiş təlimdə Ədliyyə Nazirliyi İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları idarəsinin Strateji planlaşdırma şöbəsinin böyük məsləhətçisi Nərgiz Murquzova təlimçi qismində iştirak etmişdir.
İxtisasartırma təlimində təlimçi tərəfindən iş üzrə elektron qaydada yeni sənədin təqdim edilməsi, ərizə və şikayətlərin elektron qaydada verilməsi, iddia ərizəsinin elektron qaydada verilməsi qaydası, şəxsiyyət vəsiqəsinin nömrəsinin əldə olunması, məhkəmə işləri üzrə çıxarılmış məhkəmə aktlarının icra vəziyyəti barədə məlumatların əldə edilməsi kontekstində müzakilər aparılmışdır.

The next mandatory training for advocates was held
On September 30, 2022, the next mandatory online training for members of the Azerbaijani Bar Association was held within the framework of the cooperation between the Azerbaijani Bar Association and the Academy of Justice.
Nargiz Murguzova, a senior advisor of the Strategic Planning Department of the Information and Communication Technologies Department of the Ministry of Justice, participated as a trainer in training organised on the topic "Effective use of the "Electronic court" information system by advocates".
In the specialisation training, discussions were conducted by the trainer in the context of submitting a new document for the case electronically, filing applications and complaints electronically, the procedure for filing a lawsuit electronically, obtaining an ID card number, and obtaining information about the execution status of judicial acts issued in court cases.