Vəkillər Kollegiyasının nümayəndə heyəti 5-ci Beynəlxalq Vəkil Forumunda iştirak etmişdir
29-30 sentyabr 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının (ARVK) nümayəndə heyəti, ARVK Rəyasət Heyətinin sədri Anar Bağırov və üzvü Elçin Usub Almaniya Federativ Respublikasının paytaxtı Berlin şəhərində Almaniya Federal Vəkillər Palatası tərəfindən təşkil olunmuş 5-ci Beynəlxalq Vəkillər Forumunda iştirak etmişdir.
Beynəlxalq Vəkillər Forumu hər iki ildən bir keçirilən, dünyanın müxtəlif ölkələrindən vəkillər kollegiyaları və hüquq cəmiyyətləri, habelə dövlət rəsmilərinin iştirak etdiyi qlobal və geniş miqyaslı bir tədbirdir.
Tədbirin gedişatında ədliyyə sisteminin rəqəmsallaşdırılması, rəqəmsal dünyaya transformasiya prosesi, böhran dövründə ədliyyə sisteminin, vəkillərin və hüquq cəmiyyətlərinin rolu, qanunvericilik və ədliyyə siyasəti sahəsində mövcud bir sıra digər tendensiyalar və inkişaflar üzrə beynəlxalq müzakirələr aparılmışdır.
Bunlarla yanaşı, Almaniya Federal Vəkillər Palatasının sədri cənab Ulrix Vessel, Amerika Vəkillər Assosiasiyasının prezidenti Debora Eniks-Ross və tədbirdə iştirak edən digər ölkələrin nüməyəndələri ilə ARVK nümayəndə heyəti arasında qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər üzrə fikir mübadiləsi edilmiş və gələcək əməkdaşlıq barədə təkliflər müzakirə olunmuşdur.
ARVK Rəyasət Heyətinin sədri Anar Bağırov Berlin şəhərinə səfəri zamanı Azərbaycan Respublikasının Almaniya Federativ Respublikasında yerləşən səfirliyini ziyarət etmiş, səfirimiz cənab Nəsimi Ağayev ilə görüşmüşdür. Görüşün gedişatında Almaniya Federativ Respublikasında yaşayan həmyerlilərimizin hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

The delegation of the ABA participated in the 5th International Lawyers' Forum
On September 29-30, 2022, the delegation of the Azerbaijani Bar Association (ABA), Chairman of the ABA Presidium Anar Baghirov and member Elchin Usub participated in the 5th International Lawyers' Forum organised by the German Federal Bar (BRAK) and held in the capital of the Federal Republic of Germany, in Berlin.
The International Lawyers' Forum is a biennial, global and wide-scale event attended by bar associations, law societies, and government officials from all over the world.
During the event, international discussions were held on the developments in the field of legislation and justice policy, the digitalisation of the justice system, the process of transformation to the digital world, the role of the justice system, lawyers and law societies in the crisis period, and several other trends.
In addition, the ABA delegation exchanged views on topics of mutual interest and discussed proposals for future cooperation with Mr Ulrich Wessel, President of the German Federal Bar, Ms Deborah Enix-Ross, President of the American Bar Association, and other countries’ representatives.
Chairman of ABA Presidium Anar Baghirov visited the embassy of the Republic of Azerbaijan in the Federal Republic of Germany during his visit to Berlin and met with our ambassador Mr Nasimi Aghayev. During the meeting, the parties exchanged views on protecting the rights of our compatriots living in the Federal Republic of Germany.