Avropa Şurasının Bakı Ofisi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “Gender Bərabərliyi və Media Azadlığı” mövzusunda ixtisasartırma kursu keçirilib.
01 noyabr 2021    997 share share
28 və 29 oktyabr 2021-ci il tarixlərində Vəkillər Kollegiyasının üzvləri üçün Avropa Şurasının Bakı Ofisi ilə Ədliyyə Akademiyasının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “Gender Bərabərliyi və Media Azadlığı” mövzusunda ixtisasartırma kursu təşkil edilmişdir.
Təlim Avropa Şurasının eksperti Juan Barata tərəfindən keçirilmişdir. Təlimdə gender bərabərliyi və media azadlığına dair beynəlxaq standartlar, Azərbaycanda gender bərabərliyinin hazırki vəziyyyəti, qadınların mediada rolu, gender bərabərliyi və media azadlığının rolu və s. məsələlər barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

In cooperation with the Council of Europe Baku Office, Capacity Building Trainings were held on “Gender Equality and Media Freedom”.
01 November 2021    998 share share
On October 28th and 29th, 2021, The Capacity Building Trainings for the members of the Azerbaijani Bar Association were held in cooperation with the Council of Europe Baku Office and the Academy of Justice on “Gender Equality and Media Freedom”.
The expert Mr. Juan Barata from the Council of Europe conducted the trainings. Throughout the trainings, a detailed exchange of views on international standards on gender equality and media freedom, the current state of gender equality in Azerbaijan, the role of women in the media, the role of gender equality and media freedom etc. were provided.
At the end of the trainings, discussions were held and questions of the lawyers were answered by the expert.